Wyoming Track and Field Championships: Girls 4x8 Relay
Champions
Year Class 4A School Time Class 3A School Time Class 2A School Time Class 1A School Time
2017 Jackson Jackson 9:48.18 Star Valley Star Valley 10:06.51 Southeast Southeast 10:56.30 Cokeville Cokeville 11:14.80
2016 Sheridan Sheridan 9:52.99 Jackson Jackson 9:54.61 Thermopolis Thermopolis 10:15.26 Cokeville Cokeville 10:44.67
2015 Gillette Gillette 9:47.96 Jackson Jackson 10:02.91 Kemmerer Kemmerer 10:36.89 Snake River Snake River 10:30.78
2014 Gillette Gillette 9:39.18 Cody Cody 9:39.54 Kemmerer Kemmerer 10:47.70 Lingle Lingle 10:55.11
2013 Laramie Laramie 9:47.99 Cody Cody 9:50.24 Lovell Lovell 9:57.42 Snake River Snake River 10:55.42
2012 Laramie Laramie 9:37.87 Star Valley Star Valley 10:01.70 Shoshoni Shoshoni 10:16.35 Ten Sleep Ten Sleep 10:58.69
2011 Gillette Gillette 10:00.88 Powell Powell 10:05.98 Burns Burns 10:43.21 Snake River Snake River 10:47.60
2010 Star Valley Star Valley 9:40.92 Powell Powell 10:12.55 Sundance Sundance 10:32.34 Snake River Snake River 10:49.85
2009 Sheridan Sheridan 9:45.45 Lander Lander 10:19.00 Lingle Lingle 10:24.04 Saratoga Saratoga 10:38.31
2008 Cheyenne Central Cheyenne Central 9:47.46 Lander Lander 10:09.22 Lingle Lingle 10:21.91 Cokeville Cokeville 10:30.55
2007 Kelly Walsh Kelly Walsh 9:45.38 Powell Powell 10:14.42 Riverside Riverside 10:30.40 Lingle Lingle 10:07.49
2006 Cody Cody 9:33.36 Douglas Douglas 10:07.95 Rocky Mountain Rocky Mountain 10:30.51 Lingle Lingle 10:27.03
2005 Cody Cody 9:30.85 Douglas Douglas 10:08.53 Lingle Lingle 10:27.43 Cokeville Cokeville 11:05.78
2004 Cody Cody 9:49.89 Douglas Douglas 9:56.83 Wright Wright 10:36.57 Cokeville Cokeville 11:06.33
2003 Natrona County Natrona County 9:39.08 Douglas Douglas 10:12.13 Wright Wright 10:19.49 Upton Upton 10:32.76
2002 Kelly Walsh Kelly Walsh 9:49.71 Douglas Douglas 9:43.94 Wright Wright 10:21.74 Cokeville Cokeville 10:58.13
2001 Kelly Walsh Kelly Walsh 9:31.19 Lander Lander 9:51.53 Big Piney Big Piney 10:27.58 Hulett Hulett 10:22.14
2000 Gillette Gillette 9:36.75 Lander Lander 9:45.07 Riverside Riverside 10:22.02 Albin Albin 10:26.90
1999 Cheyenne Central Cheyenne Central 9:45.70 Lander Lander 9:56.93 Riverside Riverside 10:26.03 Dubois Dubois 10:19.95
1998 Gillette Gillette 9:44.53 Lander Lander 10:17.48 Riverside Riverside 10:17.53 Cokeville Cokeville 10:07.89
1997 Gillette Gillette 9:33.01 Worland Worland 10:14.13 Greybull Greybull 10:23.29 Lingle Lingle 10:34.84
1996 Gillette Gillette 9:41.87 Worland Worland 10:00.90 Greybull Greybull 10:26.25 Dubois Dubois 10:26.67
1995 Green River Green River 9:44.93 Worland Worland 9:48.98 Lovell Lovell 10:20.05 Dubois Dubois 10:26.67
1994 Green River Green River 9:47.80 Worland Worland 10:00.47 Lovell Lovell 10:14.69 Hulett Hulett 10:46.41
1993 Gillette Gillette 9:41.56 Douglas Douglas 9:46.89 Riverside Riverside 10:24.32 Hulett Hulett 10:29.78
1992 Gillette Gillette 9:47.50 Douglas Douglas 10:13.76 Riverside Riverside 10:23.22 Southeast Southeast 10:50.30
1991 Natrona County Natrona County 10:00.41 Worland Worland 9:59.57 Riverside Riverside 10:07.31 Chugwater Chugwater 10:47.39
1990 Natrona County Natrona County 9:42.01 Worland Worland 9:55.15 Greybull Greybull 10:16.64 Big Horn Big Horn 10:56.62
1989 Kelly Walsh Kelly Walsh 9:53.79 Douglas Douglas 10:12.86 Riverside Riverside 10:10.51 Hanna Hanna 11:13.81
1988 Kelly Walsh Kelly Walsh 9:47.01 Douglas Douglas 9:58.55 Greybull Greybull 10:22.46 Hulett Hulett 10:48.10
1987 Gillette Gillette 9:41.68 Douglas Douglas 10:04.86 Burns Burns 10:21.60 not contested at 1A level
1986 Kelly Walsh Kelly Walsh 9:51.84 Thermopolis Thermopolis 10:09.00 Burns Burns 10:33.84 not contested at 1A level
1985 Gillette Gillette 9:48.14 not contested at 3A level not contested at 2A level not contested at 1A level
1984 Riverton Riverton 9:50.42 not contested at 3A level not contested at 2A level not contested at 1A level
Year Class AA School Time Class A School Time Class B School Time Class C School Time
1983 Worland Worland 9:47.20 not contested at A level not contested at B level not contested at C level
not contested prior to 1983
State meet records Cody Cody 2005 9:30.85 Cody Cody 2014 9:39.54 Lovell Lovell 2013 9:57.42 Lingle Lingle 2007 10:07.49

Boys: 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 110H | 300H | 4x1 | 4x2 | 4x4 | 4x8 | Discus | High Jump | Long Jump | Pole Vault | Shot Put | Triple Jump
Girls: 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 80H | 100H | 300H | 4x1 | 4x2 | 4x4 | 4x8 | 800 Medley | Discus | High Jump | Long Jump | Pole Vault | Shot Put | Triple Jump | Softball Throw | Standing Long Jump